Популярні технології створення пластикових карток

Виробництво пластикових карток ґрунтується на використанні спеціальних технологій з нанесення інформації, персоналізації та захисту виробів від різних деформацій та зовнішнього впливу. Специфіка створення карток повинна відповідати певним стандартам і забезпечувати наявність у карток таких характеристик, як, наприклад, надійність, довгостроковість служби навіть за умови інтенсивного використання, стійкість до різноманітних деформацій.

На пластикову картку інформація може наноситися у різний спосіб. До найбільш поширених та затребуваних відносяться такі види друку, як: офсетний, сублімаційний, цифровий, шовкотрафаретний. Офсетний та цифровий друк може доповнюватися ламінуванням та лакуванням. За допомогою методу тиснення або шовкографії можна наносити смуги для підпису власника, ідентифікаційний номер картки, будь-який інший вид інформації.

 

Особливості офсетного друку

Популярність офсетного друку обумовлена її високою швидкістю та якістю. На даний момент вона вважається найбільш якісною за специфікою нанесення зображення на пластикові картки. Однак застосування цієї технології вимагає чіткого дотримання встановлених стандартів. Наприклад, якщо планується використання офсета з ламінуванням, то рекомендується використовувати ультрафіолетові фарби або фолієві барвники. А для того, щоб фарба добре висохла, вироби доводиться поміщати у спеціальні сушильні камери.

Друк пластикових карток виконується на спеціальному устаткуванні, що дозволяє обробляти заздалегідь підготовлені пластикові заготовки. В оперативному режимі можуть бути якісно надруковані досить об’ємні тиражі.

 

Особливості сублімаційного друку

Сублімаційний друк виконується лише на спеціальному устаткуванні – принтерах для термодруку. В умовах впливу високої температури фарба переноситься із забарвленої плівки на заздалегідь підготовлену заготовку із пластику. Фарба здатна практично вплавлятися в пластик, завдяки чому готовий виріб буде стійким та надійно захищеним від різних деформацій. При термодрук не потрібно проводити суттєві попередні підготовки, все виконується безпосередньо з електронного макета.

Метод сублімації можна застосовувати у разі, якщо потрібно підготувати незначний за обсягом тираж. Використання сучасного обладнання дозволяє провести всі роботи якісно та швидко. Також багато принтерів пластикових карток дозволяють виконати відразу ж і персоналізацію. На вироби можна нанести номери, персональні дані майбутнього власника, використовувати змінні штрих-коду та створювати скретч-панелі.

 

Інші види друку

До затребуваних видів друку пластикових карток відноситься також метод гарячого тиснення. У ході цієї технології зображення зі спеціальної матриці переноситься на поверхню вже готового виробу крізь металізовану фольгу. Шовкографію доцільно застосовувати у випадках, коли хочуть отримати точну передачу металевого блиску, тобто. карти, оброблені під золото або срібло.

 

Все більш популярним стає і цифровий друк карток із пластику. Для її проведення не потрібні будь-які додрукарські підготовки, а весь процес керується на комп’ютері. Вироби, створені за даною технологією, відрізняються високою якістю передачі кольору, відтворенням з чудовою точністю навіть складних елементів дизайну. Найчастіше цифровий друк використовується, якщо передбачається створення невеликих тиражів.

Зацікавлені в швидкому, якісному та недорогому друкуванні пластикових карт? – Звертайтеся до компанії «Техкарт Сервіс». Ми виконаємо все на найвищому професійному рівні.